Folklórní soubor VONIČKA .....
Logo souboru Folklórní soubor VONIČKA vznikl v září roku 1995. Působí při základní škole v Čestlicích (Praha - východ) a pracuje pod patronací Obecního úřadu Čestlice.

VONIČKA zpracovává zejména folklór z oblasti Valašska, ale také jiných oblastí. V programu souboru jsou zastoupeny typické dětské hry, tradiční lidové zvyky a obyčeje, nejrůznější pracovní náměty a samozřejmě lidové písně a tance.
Vystoupení souboru jsou dlouhé podle požadavků pořadatelů a festivalů. Při vystoupeních mají tanečníci a muzikanti na sobě lidové kroje, používají různé rekvizity doplňující taneční ztvárnění programu. Muzika souboru je dospělá, tanečníci jsou rozděleni do třech věkových skupin, které se mohou při vystoupeních prolínat, a to:
vonicka nejmladší skupina - předškolní děti,
vonicka prostřední skupina - školní děti,
vonicka nejstarší skupina (výběrová) - tanečníci náctiletého věku až po dospělé.

VONIČKA se účastní nejrůznějších folklórních festivalů, přehlídek a slavností. Za dobu svého působení předvedla své choreografie a písně na mnoha festivalech v České republice a také ve vrcholných kolech tanečních a pěveckých přehlídek.
Zúčastnila se také zahraničních festivalů v Řecku, Srbsku, Chorvatsku, Anglii, Francii, Maďarsku, Itálii, Dánsku a Makedonii.

Soubor doprovází cimbálová muzika TRNKA (www.cm-trnka.cz), jejímž vedoucím je Petr Molčan. Primášem muziky je Martin Molčan.


vonicka