Kongresové centrum Praha dne 10.10.04


Jednalo se o koncert Petera Dvorského a jeho přátel, mezi kterými v průběhu programu vystoupili Sisa Sklovská, Marie Rottrová, Paľo Habera a v neposlední řadě muziky Diabolské husle, Ondráš a Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu. Koncertu se dále účastnili vítězové foklorní pěvěcké soutěže Zpěváček a Slávik. Děti z VONIČKY sice nevystupovali, ale na závěr programu předávali květiny všem účinkujícím.

Úryvek článku převzatý ze stránek Folklorního sdružení ČR (celý článek je zde).

Druhý z koncertů, "Zpíváme pro radost", se koná v Kongresovém sále Kongresového centra Praha v sobotu 10. října 2004 v 19,30 hodin. Účinkujícími budou Peter Dvorský, Marie Rottrová, Sisa Sklovská, Paľo Habera, Diabolské husle - Jano Berky Mrenica a vítězové dětských soutěží Zpěváček a Slávik 2004. Doprovodí je opět Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno pod vedením Michala Gani a Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu Bratislava pod vedením Miroslava Dudíka. Večerem provází Jitka Novotná. Zatímco před dvěma lety zpívali Peter Dvorský a Eva Urbanová klasický repertoár, letos zazpívají všichni interpreti lidové písně. Jejich vystoupení bude krásným dárkem nejen pro návštěvníky koncertu, ale také vysokým oceněním dětského zpěvu a lidové písně.

Pořadateli koncertů jsou Folklorní sdružení ČR a Kongresové centrum Praha ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem kultury ČR, Asociací krajů ČR, Magistrátem Hlavního města Prahy, Českým rozhlasem, Parkem Praha 2000, Přípravným výborem Slávik Slovenska, regionálními sdruženími FoS ČR a Nadačním fondem Most naděje. Koncerty se konají u příležitosti 10. výročí soutěže "Zpěváček" a jsou věnovány 200. výročí narození Františka Sušila, sběratele lidových písní.

Záštitu nad koncerty přijali Stanislav Gross, předseda vlády ČR, genpor. Pavel Štefka, náčelník Generálního štábu Armády ČR, Pavel Bém, primátor Hlavního města Prahy a Peter Dvorský.

Mediálními partnery koncertů jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlatí stránky, Dětská tisková agentura a Radio Proglas. Koncerty generálně podporuje : T- Mobile dále Zdravotní pojišťovna MV ČR, Appian Group, OSA Praha, CAC Leasing, TG TISK s.r.o. Lanškroun, ACR Alfa a další.