Představitelé tradičního Folkloru od roku 1994
Vonička je folklórní soubor, který se od roku 1994 věnuje zpracování a prezentaci bohatého folklóru z oblasti Valašska a dalších částí naší země. Naše vášnivé a talentované tanečníky a zpěváky spojuje láska k lidové kultuře a jejímu zachování.
V našem programu najdete širokou škálu tradičních prvků, které oživujeme prostřednictvím typických dětských her, pracovních námětů, lidových zvyků a obyčejů, lidových písní a tanců. Skrze naše vystoupení se snažíme přenést posluchače a diváky do atmosféry minulých dob, kdy folklor hrál důležitou roli ve společnosti.
Vonička se pravidelně účastní nejrůznějších folklórních festivalů a přehlídek, jak v rámci České republiky, tak i v zahraničí. Naše choreografie a výkony obohatily mnoho festivalových scén a předvedly autentické lidové tradice.
Jsme hrdí na naši dlouholetou tradici a pečlivě vytváříme a reprodukujeme autentické lidové zvyky a tance. Vonička tak přispívá k uchování kulturního dědictví našeho národa a šíření radosti a kouzla folkloru mezi širokou veřejnost.
Připojte se k nám a nechte se unést do světa tradičního folkloru. Společně si užijeme nezapomenutelné okamžiky plné energických tanců, půvabných melodií a silného ducha našich předků.
Soubor doprovází cimbálová muzika Trnka nebo cimbálová muzika Kyčera
Kde jsme byli
Zahraničí
Itálie 
Anglie 
Maďarsko
Francie
Chorvatsko
Bosna  Hercegona
Ukrajina
Makedonie

Festivaly
MFF Bakov nad Jizerou 
Festival Lunárního roku Praha
Poberounský folklorní festival
Festival Kácení máje Zubří
Festival Pražské folklorní dny 
MFF Tuchlovice
Rakousko- Oetz- reprezentace Sokola Vršovice
MFF Písek
MFF Polabská vonička
MFF Řecko- Chalkidiki
MFF BRNO
MFF Francie- Montrejou
MFF Itálie- Rimini, Carpineto Romano
MFF Maďarsko- Vandering folklore festival, Balaton
MFF Makedonie  Ohrid
MFF ALNWICK - Anglie
MFF Pokrova na Vltavě
MFF Pražský jarmark
MFF Pardubice-Hradec Králové
 MFF Ukrajina-Lvov
Fest Folklorika-Starý Hrozenkov
Ukázky
Vedení

Naše vedoucí souboru, Jaroslava Vondráková, je výjimečnou osobností českého folklóru. Srdcem a duší našeho souboru, přináší svůj umělecký talent a bohaté zkušenosti do každého vystoupení.
Děkujeme našim váženým sponzorům za podporu!

web creator 😁

Back to Top